Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Niçin Yapılır?

Göz kapağı derisinde kırışıklıklar ve derin çizgiler, üst ve alt göz kapaklarında şişlik ve torbalanmalar ve sonuçta aşırı yorgun ifade, üst göz kapaklarında, yaşlılık veya bazı hastalıklara bağlı oluşan aşırı deri fazlalığı ve sarkması.

Anestezi

Lokal anestezi ve sakinleştirici (sedasyon) anestezisi. Ayaktan ve günübirlik işlemdir.

Ameliyat Süresi

Sadece alt ya da üst göz kapakları için 1 saat; hem alt hem de üst gözkapakları beraberce 2 saat.

Cerrahi İşlem

Üst Göz Kapağı Estetiği: Üst göz kapaklarında, üst göz kapağındaki doğal kıvrıma gizlenen bir kesi yapılır. Bu kesi göz kapağı boyunca devam ederek göz kenarındaki kaz ayaklarındaki ilk doğal kıvrım içinde sonlanır. Bu kesi ile gevşemiş kasın ince bir kısmı ve kas altındaki torbaları oluşturan yağ yastıkçıklarının fazlası çıkartılır. Deri alınacak erimeyen dikişlerle kapatılır.

Alt Göz Kapağı Estetiği: Alt göz kapaklarında, kirpiklerin hemen 5-6 mm altında göz kapağına paralel bir kesi yapılır ve torbalar oluşturan 3 yağ yastıkçığının fazlası alınır. Deri ve kasın gevşek ve sarkan kısımları ince bir şerit şeklinde çıkartılır ve alt göz kapağına destek olacak gerginlikte tekrar kapatılır.

İyileşme ve Düzelme Süreci

Sonuç

Çıkartılan yağ yastıkçıkları ile oluşan düzelme ve torbalanmalardaki kaybolma kalıcıdır. Göz kapağındaki düzgün ve güzel görünüm yıllar sürer ama genellikle 10-15 yıl içinde ufak rötuşlar gerekebilir.

Riskler

Uyarılar

phoneSorun Cevaplayalım
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj