İple Yüz Asma

İple Yüz Asma

İplerle Yüz Asma ve Askılama Nedir?

Yüz askılama, özel bazı ipler kullanılarak yapılan ağrısız ve kansız bir yöntemdir. İplerle yüz askılama lokal anestezi altında ayaktan yapılabilecek bir işlemdir. Aşırı zayıflık, kilodaki değişiklikler, yaşlanma ve yapısal özellikler nedeniyle yanak, yüz sarkmaları ile boyundaki sarkmalarda dokuların yukarı (olmaları gereken yerlere) doğru asılması esasına dayanıyor. Yerçekimine aksi bir yönde çekim sağlanır.

Nasıl Uygulanıyor?

Özel bir iplik kullanılarak üst yanaktan girilerek yanağın sarkan dokuları ve bazen sarkan ağız kenarı da yukarı çekilir ve eski haline getirilir. Bu yanaktaki çekim noktası da saçlı deri içine veya yukarı yüze asılır. Doğal bir yanak dolgunluğu elde edilince sağlam iplik saçlı deride sabitlenir. Aynı şekilde kaşlar da bu iple asma yöntemiyle güzel ve kalkmış şekle getirilebilir. Sonuçlar anında ortaya çıkar. Ameliyat ödemi 2-4 günde azalıp geçince sonuçlar daha da belirginleşir.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

İşlem yaklaşık 60 dakika sürüyor ve lokal anestezi altında kolaylıkla ve acısız olarak gerçekleştirilebilir.

Ne Kadar Süre Etkili Oluyor?

Genellikle tek seans yeterli oluyor. Yüz ve saçlı deri içindeki Poli-laktik asit (Silhouette) ipler kendiliğinden eriyor. Askı görevi yapan implant 2-4 ayda eriyor, ancak yöntemin yerçekimine karşı askı etkisini 1-2 yıl arasında sürdürebiliyor.

Kaç Yıl Gençleştiriyor?

10 yıl gençleşmenizi sağlayabiliyor.

İplerle Boyun Germe ve Askılama

Boyun sarkmalarını yani “gıdı”yı askılama, özel bazı ipler kullanılarak yapılan ağrısız ve kansız bir yöntemdir. Poli-laktik asit (PLA) yapısındaki iplerle boyun askılama lokal anestezi altında ayaktan yapılabilecek bir işlemdir. Aşırı zayıflık, kilodaki değişiklikler, yaşlanma ve yapısal özellikler nedeniyle boyundaki sarkmalar dokuların yukarı (olmaları gereken yerlere) doğru asılması esasına dayanıyor. Yerçekimine aksi bir yönde çekim sağlanır. Boyunda kaybolan açı düzelir ve derinleşir.

Nasıl Uygulanıyor?

Özel bir iplikler (Silhouette veya Spring Thread) kullanılır. Boyunda orta hatta ama karşıdan görülmeyecek şekilde özel iğneleriyle girilerek boynun çene altında sarkan dokuları (“gıdı”) yukarı ve yanlara çekilerek kulak arkasına asılır. Doğal bir boyun şekli ve derinliği elde edilince sağlam iplik kulağın hemen arkasında deri altında sabitlenir. Dikiş vs gerekmez. Sonuçlar anında ortaya çıkar. Ameliyat ödemi 2-4 günde azalıp geçince sonuçlar daha da belirginleşir. Boyunluk kullanımı gerekli olabilir.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

İşlem yaklaşık 60 dakika sürüyor ve lokal anestezi altında kolaylıkla ve acısız olarak gerçekleştirilebilir.

Ne Kadar Süre Etkili Oluyor?

Genellikle tek seans yeterli oluyor. Yüz ve saçlı deri içindeki Poli-laktik asit (Silhouette) ipler kendiliğinden eriyor. Askı görevi yapan ipler 2-4 ayda eriyor, ancak yöntemin yerçekimine karşı askı etkisini 1-2 yıl arasında sürdürebiliyor. Spring Thread yapısındaki iplikler ise erimez ve etkisi 5 yıl sürer. Boyunda 2 veya 3 iplik gerekebilir.

Kaç Yıl Gençleştiriyor?

10 yıl gençleşmenizi sağlayabiliyor.

phoneSorun Cevaplayalım
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj