Prof.Dr.Aydın Saray

Prof.Dr.Aydın Saray

Dr.Aydın Saray 1968 yılında doğmuştur. İlk, ortaokul ve liseyi Ankara’da okumuştur. TED Ankara Koleji mezunudur. 1986’daki ÖSYM Üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak tıp öğrencisi olmuş ve 1992 yılında tıp doktoru olarak mezun olmuştur. 1992 yılında yapılan TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlayarak 1998 yılında 6 yıllık ihtisası tamamlamış ve Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanı olmuştur.

Dr.Aydın Saray, uzmanlık eğitimi süresi içinde, İtalya'nın Milano Üniversitesi Tıp Fakültesinin Niguarda Ca Granda Hastanesinde ve Torino’daki Manyetik Alan Enstitüsünde (1993), A.B.D.'nin St. Louis şehrindeki Washington Üniversitesinde (Prof.Dr.Susan Mackinnon, Prof.Dr.Lee Dellon ve Prof.Dr.Roger Khouri ile) ve Kanada'nın Montreal şehrindeki McGill Üniversitesi Plastik cerrahi kliniği (Prof.Dr.Carolyn Kerrigan ile) McGill Mikrocerrahi laboratuvarında (1994) çalıştı. Finlandiya'nın Helsinki şehrinde düzenlenen 6. Dünya El Cerrahisi Kongresi (1994) ve A.B.D.'nin St. Louis şehrindeki Amerikan Plastik Cerrahlar Birliği Kongrelerine (1994) bildirilerle katıldı. 1998 Ekim ayında Tel Aviv İsrail'de Holon’da Doç.Dr.Monica Eldman’ın Karbon dioksit lazer eğitim ve hasta uygulamalarına katılarak lazer sertifikası aldı. Sharplan lazerlerinde “Yüz gençleştirme” uygulamaları konusunda çalıştı.

Dr.Aydın Saray, 1998-1999 yılları arasında Ankara Özel SEVGİ Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalıştı. 1999 yılında EURAPS (Avrupa Plastik Cerrahlar Birliği)'nin Avrupa çapında verdiği “genç plastik cerrah” ödülünü ve bursunu Türkiye’den ilk kez kazandı. Bu bursla 3 ay süreyle uzman doktor olarak Finlandiya'nın Helsinki şehrinde HYKS Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı'nda Prof.Dr.Sirpa Asko-Seljavaara ve Doç.Dr. Hannu Kuokkanen ile çalıştı.

1999 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nı kurdu ve bir yıl çalıştı. 2000 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçti ve Anabilim Dalı’nda çalışmaya başladı. Kırıkkale Üniversitesi öğretim üyesi iken 2003’de Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde düzenlenen Uluslararası Mikrocerrahi Sempozyumuna davetli konuşmacı olarak katıldı, konferans verdi ve Botucatu Üniversitesinde Prof.Dr.Fausto Viterbo ile çalıştı. 2004 yılında Doçentlik sınavını tek kerede geçerek “Doçent” ünvanını aldı. 2005 yılında Ankara Özel Güven Hastanesi’ne geçti ve 2006 yılına kadar bölüm sorumlusu olarak bu hastanede çalıştı.

2006 yılında İstanbul’a geçti ve ACIBADEM Sağlık grubunda Kozyatağı Acıbadem Hastanesi ve Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nde Plastik ve Estetik Cerrahi sorumlusu olarak tam gün çalışmaya başladı. 2006 – 2014 yılları arasında kesintisiz olarak ACIBADEM İstanbul Hastanelerinde çalıştı. ACIBADEM Üniversitesi Tıp Fakültesi 2009 yılında kuruldu ve Doç.Dr.Aydın Saray ACIBADEM Üniversitesi’nde kurucu Anabilim Dalı Başkanı oldu. Çeşitli yurt iç ve dışı kongreler ile toplantılara katıldı. Bölümün ilk uzmanı ve yurt dışından öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulundu. 2014 yılı Nisan ayında ACIBADEM grubundaki tam gün çalışmasını tamamlayarak kendi ofisinde serbest çalışmaya başladı. 2015 yılından itibaren ACIBADEM Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nde kısmi zamanlı olarak ve serbest muayenesinde çalışmaktadır.

Prof.Dr.Aydın Saray, Türk, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Türk Estetik Plastik Cerrahi, Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) ve İstanbul Tabip Odası üyesidir. Prof. Dr. Aydın Saray GYİAD (Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği) aktif üyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun (TSF) Sağlık Kurulu Üyesidir; TSF’nin çeşitli organizasyon ve kurullarında görev almaktadır. Satranç konusunda Ankara il ve Ankara Üniversitesi birincilikleri ve dereceleri ile Türkiye çapı başarıları vardır. Dr. Aydın Saray İngilizce ve İtalyanca’yı çok iyi düzeyde; Fransızca’yı orta düzeyde bilmektedir. Fince, Portekizce ve Almanca orta-az düzeyde bilmektedir.

Ödüller:

1. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Araştırma Yarışması, 1.lik, Nisan 1995, Ankara.
2. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Araştırma Yarışması, 2.lik, Nisan 1996, Ankara.
3. EURAPS (European Association of Plastic Surgeons) tarafından her yıl verilen “Başarılı genç plastik cerrah teşvik ödülü” ve bursu 3 ay süreyle Helsinki Üniversitesi (HYKS, Finlandiya) nde kullanma hakkı. EURAPS, Kasım, 1998.
4. “Bagdatoğlu C, Saray A, Sürücü S, Öztürk H, Tamer L. Effect of trapidil in ischemia reperfusion injury of the peripheral nerve: An experimental study. Neurosurgery 51(1): 212-219, 2002.” Adlı makale nedeniyle, TÜBİTAK ve Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) 2002 yılı “Araştırma Teşvik Ödülü”, Nisan 2003.

Üyelikler:

1. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
2. BAD (Beyin Araştırmaları Derneği)
3. Estetik Plastik Cerrahi Derneği
4. GYİAD
5. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF)

phoneSorun Cevaplayalım
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj