Somon DNA Gençlik Aşısı

Somon DNA Gençlik Aşısı

Somon DNA’sı İle Yüz Gençleştirme

Ciltte yenilenme sağlayan, klinik etkinliği gösterilmiş, popüler ve cerrahi gerektirmeyen bir işlemdir. Somon DNA enjeksiyonu somon balığından elde edilen polinükleotidler kullanılarak ve genellikle hyaluronik asit ile karıştırılarak yapılır. "Aşı" olarak adlandırılan Somon DNA enjeksiyonu ile deriye verilen polinükleotidler vücudun tamamen doğal ve yapısal elemanlarıdır.

Kimlerde Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Uygulama endikasyonu olan herkeste cinsiyet ve yaştan bağımsız olarak uygulanabilir.
Somon DNA aşısı ile deride gerçekleşen olumlu değişiklikler:

Anestezi

Genellikle haricen lidokainli kremler sürülerek (ağrı kesici krem) uygulanabilir. Acı hiç duymak istemeyen hastalarda lokal anestezi ve sinir blokları ile yapılabilir.

İşlem Süresi

1 saat içinde tamamlanır.

Hastanede Kalış

Hastanede kalmayı gerektirmez; ayaktan bir işlemdir. Yüzde hafif/orta bir şişlik olacağından hafta sonu veya Cuma günü yaptırmakta fayda vardır (çalışanlar için).

Somon DNA Enjeksiyonu ve İşlem?

Kullanıma hazır enjektörlerde bulunan somon DNA, ince uçlu iğneler yardımıyla, belli aralıklarla cilt altına enjekte edilir. Genelde Somon DNA’sı yoğun kıvamlı olduğundan hyaluronik asitle karıştırılır ve karışım uygun ince kıvama gelince çok küçük iğnelerle deri altına enjekte edilir.

İyileşme Süreci?

Hasta hızla düzelme sürecine girer. Birkaç gün yüzde veya enjekte edilen diğer bölgelerde hafif/orta bir derece şişlik olabilir. Deride parlaklık artar. Somon DNA, hücre yenileyici etki gösterir ve cildin kollajen ile elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur. Azalan elastikiyet kaybını azaltır. Başta göz çevresi olmak üzere kırışıklıkları hafifletir.

Somon DNA’sı Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Somon DNA’sının Etkisi Etki Süresi Nasıldır?

İlk seanstan hemen sonra ciltteki etkileri fark edilir ve her seanstan sonra kademeli olarak artar. Ortalama 1 yıl boyunca olumlu etkisi sürer.

phoneSorun Cevaplayalım
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj